Opinie pacjentów

Jeszcze niecałe półtora miesiąca temu sama byłam przed pierwszą wizytą u Pani Diany :) Na dzień dzisiejszy na liczniku już około 5,5kg mniej!! Pierwszy raz od kilku lat w końcu zobaczyłam na wadze wymarzoną "6" z przodu. To dopiero początek mojej przygody z odchudzaniem, lecz na dzień dzisiejszy mogę szczerze powiedzieć, że zapisanie się do tej poradni było jedną z lepszych decyzji podjętych w moim życiu! Szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie teraz powrotu do starych nawyków żywieniowych, dieta jest przepyszna, ...

Karolina

Poznaj inną historię

Zgubiłam 23 kg i polubiłam swoje odbicie w lustrze!

Mam na imię Ola i mam 20 lat. Odkąd pamiętam miałam nadwagę – postanowiłam coś z tym zrobić. 23 marca 2016 roku odbyłam swoją pierwsza wizytę w Poradni Dobry Dietetyk w Myślenicach. Po wizycie byłam przerażona – waga pokazała 81,4 kg i aż 36,8% tłuszczu w moim ciele. Największe wrażenie wywarł na mnie jednak wiek metaboliczny. Dodatkowe kilogramy i nadmiar tłuszczu spowodowały, że mój organizm funkcjonował jak u 35-latki. Było to dla mnie ogromną mobilizacją. Ja 35-latką? Nigdy w życiu – tzn. na pewno nie w ciągu najbliższych 15 lat!

czytaj więcej

Zrzucić można w każdym wieku!

  • Maria (56l.), Myślenice
  • 24 kg w 10 miesięcy
  • Kobieta
  • 13 lutego, 2017

Chciałam zrobić coś dla siebie i poczuć się lepiej, bo pomimo, że jestem osobą aktywną fizycznie, wskazówka wagi uparcie podnosiła się do góry.

Pomimo swoich pięćdziesięciu paru lat postanowiłam zawalczyć o swoje zdrowie...

Swoją przygodę z Poradnią Dobry Dietetyk w Myślenicach rozpoczęłam 12 lutego 2016 roku. Chciałam zrobić coś dla siebie i poczuć się lepiej, bo chociaż jestem osobą aktywną fizycznie, wskazówka wagi uparcie podnosiła się do góry.  Na pierwszej wizycie moja waga wynosiła 97,4 kg i pomimo swoich pięćdziesięciu paru lat postanowiłam zawalczyć o swoje zdrowie.

Najtrudniejszy jest zawsze pierwszy krok...

 Bardzo denerwowałam się przed spotkaniem z Panią Dianą, bo musiałam przyznać się do moich „żywieniowych grzechów”. Nie wiedziałam też co mnie czeka, jeśli chodzi o samą dietę. Pierwsza wizyta okazała się przełomowym etapem w przypadku mojego podejścia do całej sprawy.

Okazało się, że świetnie zorganizowałam sobie czas i regularne posiłki nie stanowiły dla mnie większego problemu. Przygotowane przez dietetyka listy sprawunków ograniczyły moje problemy z zakupami – kupowałam tylko to, co potrzebne i ograniczyłam straty w mojej lodówce. Szybko przestałam myśleć o przygotowanych przez Panią Dianę jadłospisach jako o diecie – po prostu zaczęłam zdrowo jeść. Gdy przyszła wiosna, kiedy tylko mogłam wsiadałam na rower.

Najważniejszy jest jasno obrany cel...

Czy było trudno? Nie, bo cały czas miałam przed oczami cel i z tygodnia na tydzień widziałam jak moje ciało się zmienia, a ja robię się coraz szczuplejsza. To była moja nagroda. Oczywiście zdarzały się dni, kiedy miałam ochotę zjeść coś, co miało mało wspólnego ze zdrowym odżywianiem. Ale wtedy myślałam o tym jak źle się czułam, kiedy szukałam w sklepie ubrań i musiałam wybierać nie te, które mi się podobają, ale te które są w dostępnym dla mnie rozmiarze. To było dla mnie skuteczną mobilizacją, jak również cotygodniowe wizyty kontrolne. Byłoby mi wstyd pójść na kontrolę do Pani Dietetyk i nie schudnąć, dlatego starałam się, a już 8 grudnia 2016 roku na wadze zobaczyłam 73,1 kg. To był wspaniały prezent świąteczny.

Mnóstwo moich koleżanek i członków mojej rodziny poszło moim śladem i teraz zrzuca kilogramy pod okiem Pani Diany. Polecam każdemu Poradnię Dobry Dietetyk – ani wiek, ani tryb życia, ani nic innego nie stanowi przeszkody, żeby żyć zdrowiej. Największą barierą do pokonania jesteśmy my sami. Mi udało się ją przełamać i mam nadzieję, że wiele osób moja historia przekona, że warto spróbować.

Wypowiedź dietetyka prowadzącego, Pani Diany Kęsek z Poradni Dobry Dietetyk w Myślenicach

Pani Marysia jest niezwykle ciepłą, optymistycznie nastawioną do świata osobą. To właśnie dzięki jej entuzjazmowi i niezwykłej sile woli osiągnęła tak wspaniałe rezultaty. Ogromnie doceniam starania, ogrom pracy i poświecenia z jakim Pani Maria dążyła do celu. Razem z Nią cieszę się, kiedy opowiada jak wiele zmieniło się w jej życiu, bo nic nie daje takiej satysfakcji z wykonywanej pracy jak uśmiech Pacjenta.

Sprawdź swoje dane osobobowe Sprawdź swoje dane osobobowe
POKAŻ